ENVIROMENTÁLNY PROJEKT v MŠ

Environmentálna výchova predstavuje súlad myslenia, cítenia a zodpovedného správania sa k prírode, k svojmu okoliu a k sebe. Vedie žiakov ku komplexnému  pochopeniu  vzájomných vzťahov medzi organizmami a vzťahom človeka k životnému prostrediu.
Naša materská škola sa snaží byť inovatívna, moderná  a inšpiratívna, preto sa snažíme jej okolie a vzdelávanie v nej neustále zlepšovať.
V predchádzajúcom roku projekty MŠ v Ilave boli zamerané na zveľadenie školského dvora. A pretože heslom MŠ je „Zdravo, hravo, veselo“, rozhodli sa, že skúsime u detí vzbudiť hravou formou záujem o pestovanie a staranie sa o rastliny (bylinky, zeleninu, kvety). Vďaka finančnej podpore z 2% daní zakúpili vyvýšené záhony pre každú triedu, ktoré budeme využívať v ďalšom výchovno - vzdelávacom procese. Naša záhrada sa stala miestom poznávania, experimentovania a skúmania. Miestom, kde sú deti v priamom kontakte s prírodou a prostredníctvom svojich zmyslov hľadajú cesty k jej lepšiemu porozumeniu.
Veríme, že vďaka ďalším finančným prostriedkom sa nám podarí dokúpiť v budúcnosti ovocné stromčeky, vzdelávacie tabule a mnoho iného. Pretože aj napriek tomu, že nám mnohé projekty nevyšli, my to nevzdávame a zapájame sa neustále do iných projektov,