Rodičovské združenie

Rodičovské združenie

Predseda RZ : Miroslava Zemanovičová

Pokladník RZ : Ing. Zuzana Trhanová

Rodičovské združenie pri MŠ je od roku 2008  občianske združenie – čiže je právny subjekt a môže poberať 2% z daní, ktoré každoročne odvádzate štátu.

Rada rodičovského združenia zastupuje práva a povinnosti všetkých rodičov materskej školy (hlavne v právnych úkonoch), je volená rodičmi spravidla na začiatku školského roku.

Z príspevku ZRŠ a dobrovoľného rodičovského príspevku, ktoré sa platia v materskej škole z sú hradené všetky kultúrne podujatia pre deti a potreby detí podľa stanov a štatútu rodičovského združenia.

Výkon práv a povinnosti detí, zákonných zástupcov v materskej škole, pravidlá vzájomných vzťahov s pedagogickými zamestnancami a ďalšími zamestnancami materskej školy (§ 144 zákona NR SR č. 245/2009 z.z. o výchove a vzdelávaní)

Rodičovské združenie v rámci svojich možností poskytuje škole materiálnu a organizačnú pomoc pri práci s deťmi.

Milí rodičia,

zákon o daniach z príjmu umožňuje každému daňovníkovi poskytnúť 2% zaplatenej dane na zákonom stanovené ciele pre občianske združenia.

OBČIANSKE ZDRUŽENIE PRI  MATERSKEJ ŠKOLE a riaditeľstvo MŠ si Vás dovoľuje osloviť s prosbou o spomínané 2% dane z Vášho ročného príjmu.
Je to jedna z možností, ako by ste mohli aj Vy prispieť k zveľadeniu a ozdraveniu našej materskej školy, k modernizácii jej vybaveniu a tak nám pomôcť skvalitniť a zefektívniť edukačný proces, v ktorom sa Vaše deti pripravujú na vstup do školy, získavajú základné kognitívne, pohybové, manuálne a sociálne zručnosti potrebné pre plnohodnotný život.
Udáje o získaných sumách nájdete: rozhodni.sk/institution/rodicovske-zdruzenie-pri-materskej-skole-127/

Tlačivo na darovanie 2%: Vyhlásenie.pdf (118118)

Za to Vám budú vďačné Vaše deti.

Z finančnej podpory boli výdaje na akcie detí a darčeky pre deti:

• Mikulášske balíčky, balíčky k MDD
  • divadlá, výchovné koncerty, planetárium
  • balíčky pre predškolákov
  • edukačné pomôcky a hračky do tried

Ďalej z príspevkov boli hradené výdaje na rôzne rekonštrukcie a zvýšenie štandardu vzdelávania detí ako napr. :

• zakúpenie nových skriniek do šatní
  • vymaľovanie interiéru materskej školy
  • zakúpenie nových kobercov do  všetkých tried
  • zakúpenie a montáž mydelničiek do umyvárok
  • rekonštrukcia dopravného ihriska a zakúpenie pomôcok rozvíjajúcich dopravnú gramotnosť detí
  • zakúpenie detských preliezok
  • pomôcky na skvalitnenie edukačného procesu detí a pod.

ĎAKUJEME VÁM.

Bez Vás by toto nebolo možné zrealizovať. :)